08.09.2024 nauCAT
  •  Share on X

nauCAT©

U World on Water Sept 06.2024. možete vidjeti:

Tim Gladiator Tonyja Langleyja osvojio je jednu i jedinu regatu koja se jedrila na Tjednu jedrenja Puerto Portals 52 SUPER SERIES kako bi održao pritisak na voditelje natjecanja Harm Müller-Spreer Platoon Aviation koji su zadržali svoju visoku razinu dosljednosti s trećim mjestom koje je ostalo na devet bodova jasno jer je regata danas prošla središte. Doug DeVosov Quantum Racing powered by American Magic osvojio je treće mjesto.

Bio je to još jedan pin end start masterclass od kormila Guillea Parade, Langleyja i pobjedničkog stražara na svjetskom prvenstvu, njihov početni gambit na odabranoj, favoriziranoj lijevoj strani staze omogućio im je da prijeđu flotu nešto više od polovice prvog puta. Otada je britanski tim imao veliku kontrolu nad regatom 5 i mogao je izgraditi udoban raazmak ispred američkog čamca. Platoon Aviation možda je izgubio tlo na drugom krugu, ali ostaje na putu da osvoji svoju prvu regatu otkako je prošle godine u Barceloni osvojio naslov svjetskog prvaka Rolex TP52 2023.

Finn Gold Cup 2024. otvoren je u Aarhusu u Danskoj ovog tjedna s impresivnom postavom novih i starih talenata. Prošlo je šest godina nakon posljednjeg održavanja Finskog svjetskog prvenstva u Aarhusu, tada u sklopu Svjetskog prvenstva u jedrenju 2018.

Događaj, čiji je domaćin Sailing Aarhus u Aarhus International Sailing Center, također uključuje Finn Silver Cup, za jedriličare ispod 23 godine. Trenutno je prijavljeno više od 110 jedrilica, uključujući sedam mlađih od 23 godine, iz 21 zemlje. Rregate su započele u utorak, 3. rujna, nizom od 10 utrka tijekom pet dana.

Nakon duge, vruće, ali vrlo uzbudljive subote utrkivanja u zaljevu Palma, Harm Müller-Spreerovi prvaci na kružnoj stazi 2023. Platoon Aviation kreću u sutrašnje odlučujuće dvije zadnje regate Puerto Portals 52 SUPER SERIES Sailing Week s tri boda prednosti u odnosu na svjetske prvake Gladiator i Quantum Racing koje pokreće American Magic koji su oboje povezani s istim agregatom.

Ovo je prvi put ove sezone da je tim pod njemačkom zastavom vodio u posljednjem danu, odražavajući napredak u učinku posade s njihovim novim čamcem za 2024. godinu. No unatoč svemu tome, vratili su se u marinu Puerto Portals pomalo razočarani svojim danom, razmišljajući o tome što je moglo biti nakon što su dobili ne jednu nego dvije uzastopne kazne u uzastopnim utrkama, a obje su rezultirale teškim devetim mjestom.

U mračnim uvjetima bez vjetra koji su prevladavali u zadnjim miljama prolaza, Loïs Berrehar je pobijedio u prvoj dionici 55. izdanja Solitaire du Figaro između Le Havrea i Gijona. 31-godišnjak koji je prošle godine završio na trećem mjestu držao je živce i držao svoj čamac u pokretu, te je odabrao najbolju liniju za prolaz kroz cilj i osvoji svoju prvu etapnu pobjedu na svom šestom La Solitaire du Figaro.

Tim Gladiator pod britanskom zastavom Tonyja Langleya ostvario je dvije pobjede zaredom danas kada su poništili zaostatak od tri boda u odnosu na jednu i jedinu jedrenu regatu i dodali naslov Puerto Portals 52 SUPER SERIES Sailing Week Svjetskom prvenstvu Rolex TP52 koji su osigurali u Newportu RI USA prije nekih šest tjedana.

Ohrabreni samopouzdanjem svog svjetskog uspjeha i naoružani brzim, dobro optimiziranim čamcem, uspjeli su nadvladati posadu zrakoplovnog voda Harma Müller-Spreera koja je danas bila druga najbolja – izgubivši samo u tie breaku od svojih britanskih suparnika – ali najviše od svega žalit će dvije kazne u uzastopnim utrkama u petak. Ove crvene zastavice činile su 18 od ukupno 24 boda koje su osvojili pretposljednjeg dana regate u Bay of Palma.

Prijeđite La Manche i provedite nekoliko dana u Engleskoj s Pipom Hareom, skipericom IMOCA Medallia. Svojim blistavim osmijehom, Pip nas poziva u svoj svijet i dijeli s nama svoj ambiciozni projekt: svoj san o natjecanju u Vendée Globeu, nepokolebljivu odlučnost da to ostvari, britansku duboko ukorijenjenu kulturu offshore utrka i njezinu postojanu potporu momčad. Iako su neki dani izazovniji od drugih, ona u potpunosti cijeni privilegiju biti na startnoj liniji za sljedeći Vendée Globe.

Dan 10: Daniele Benedetti preživjela je strah posljednjeg dana i ostvarila prvu pobjedu na Svjetskoj turneji, dok je Justine Lemeteyer jača do pobjede u ženskom floretu

Nakratko se činilo da bi posljednji dan Svjetskog kupa u Fuerteventuri PWA 2024. mogao završiti na antiklimaktični način nakon što su rani jaki vjetrovi postali olujni i promjenjivi, što je uzrokovalo odgodu regate. Međutim, srećom, ubrzo nakon 13:00 sati po lokalnom vremenu, vjetar se vratio omogućivši daljnje dvije eliminacije za muškarce i tri eliminacije za žene da se završe pri vjetru u rasponu od 18 do 28 čvorova.

Izvor: boatson.tv

# jedrenje # regate # regatne vijesti # World on Water # Sailing TV channel # Boats on TV # boatson.tv # sailing news show